Szkoleniowy przecisk pod drogą wojewódzką

Dostawa nowego sprzętu powinna być połączona ze szkoleniem z zakresu jej użytkowania. Najlepiej, jeśli odbywa się ono w rzeczywistych warunkach. Tylko wtedy nowy użytkownik będzie mógł dokładnie zapoznać się z działaniem zakupionych urządzeń.
Tak też było podczas dostawy zestawu przeciskowego i przejścia wykonanego pod drogą wojewódzką.

Dostawa sprzętu GrundoMAT 95N realizowana była dla przedsiębiorstwa świadczącego usługi gazownicze – firmy „Inbudgaz” s.c. Marek Pleśniak i Edward Żygadło z Legnicy.
Jak działa maszyna przeciskowa z głowicą koronową?

Tego typu maszyna z głowicą koronową nadaje się przede wszystkim do gruntów kamienistych, toczących się i kompaktowych. Czubek dłuta wybija otwór pilotowy, a korona tnie grunt. Rozdrabniana ziemia przemieszczana jest do kanałów, kierowana do tyłu i wypierana na zewnątrz. Dzięki tej zasadzie działania głowica koronowa odznacza się najwyższą celnością i siłą przebicia, również w trudnych, kamienistych gruntach, 15 m pod drogą.

Dostawa została połączona ze szkoleniem dla nowego nabywcy i realizacją przecisku o długości 15 m na potrzeby przyłącza gazowego do budynku mieszkalnego. Po wykonaniu przecisku zainstalowano rurę osłonową o średnicy 75 mm.

Przecisk został zrealizowany pod powierzchnią drogi wojewódzkiej w czasie krótszym niż 30 minut. Zastosowanie maszyny GrundoMAT znacząco ograniczyło koszty związane choćby z odbudową nawierzchni jezdni.