Wciągarki

Wciągarki linowe o sile ciągu od 1,5 – 40 ton są wykorzystywane w technologii krakingu dynamicznego, podczas wykonywania przecisków z poszerzeniem, w czyszczeniu, inspekcji i naprawach rurociągów oraz podczas prac energetycznych.

Nowy typ wciągarek z oznaczeniem KW potwierdził swoją niezawodność w ramach eksploatacji ciągłej, przy budowie instalacji telekomunikacyjnych i energetycznych.

Praktyka eksploatacyjna potwierdziła również łatwość w obsłudze tych urządzeń. Wciągarka pozwala na bezstopniową oraz absolutnie bezdrganiową regulację prędkości rozwijania liny w zależności od wciągarki od 0 – 70m/min. Zaleta ta umożliwia bezpośrednie przeciąganie liny do ochronnego przepustu kabla.

Wciągarka napędzana jest przy pomocy silnika wysokoprężnego, wyposażonego w zintegrowaną, hydrostatyczną przekładnię z możliwością bezstopniowej regulacji. Siła napięcia generowana jest przy pomocy chroniącego linę systemu dwóch rolek kabestanowych, napędzanych przez osobne silniki hydrauliczne.

Elektroniczna drukarka wyposażona w nastawny ogranicznik siły ciągu, protokołuje jej siłę wraz z wartością długości wciągniętej liny.

Nowoczesna dźwiękoszczelna konstrukcja urządzenia wykonana z tworzywa sztucznego redukuje do minimum hałas eksploatacyjny. Dla podjęcia pracy otworzyć należy tylko pokrywę pulpitu sterowniczego oraz ustawić urządzenie na podporach stabilizujących. To pozwala na redukcję czasu przygotowania urządzenia do eksploatacji.
Podwozie jest wyposażone w amortyzatory i wciągarka może być holowana z prędkością do 100 km / godz.