Test recyklera płuczki AMC na budowie

Data publikacji:

Recykler płuczki AMC 1000 SRC-2 na budowie

Recykler AMC 1000 SRC-2 na budowie testowej uzyskiwał czystość na poziomie 99,95% -  99,98% (określana przez laboratorium płuczkowe) i wydajność rzeczywistą (uśrednioną) rzędu 380 litrów/minuta. Podczas budowy mieliśmy dużo frakcji drobnych piasków i iłów (typowy przewiert pod rzeką), dlatego jest to wynik bardzo dobry w tak trudnych warunkach. Producent podaje 250 – 600 litrów/minuta i jest mocno zależna od warunków gruntowych.

Podczas testu, który trwał 5 dni wykonywany był przewiert rurą stalową 350mm (rozwiercanie 500mm), odległość 330 metrów z maksymalną głębokością 22 metry.

Wiertnica HDD Ditch Witch JT60 (pompa płuczkowa 560 litrów/min).

Miejsce budowy: okolice miasta Kruszwicy, przewiert pod rzeką Noteć.

Oferowany recykler AMC 1000 SRC-2  dzięki zastosowaniu wirówki na ostatnim etapie oczyszczania zapewnia idealną czystość płuczki, która może zostać powtórnie wykorzystana w procesie wiercenia w sposób bezpośredni z recyklera płuczki.

Idealna separacja nawet najdrobniejszych cząstek kwarcu zapewnia bezawaryjną współpracę z wrażliwymi i kosztownymi w naprawie pompami płuczkowymi, które są stosowane w kompaktowych i średnich systemach HDD.

Nasz klient, który prowadził budowę testową wcześniej miał bardzo złe doświadczenia z rodzimymi recyklerami bez wirówki, które niszczyły mu pompy płuczkowe z powodu źle oczyszczonej płuczki. Prawdopodobnie w tamtych recyklerach zapiaszczenie dochodziło nawet do 4% i więcej. Dlatego podczas przeprowadzonych testów był on pod wielkim wrażeniem kultury pracy i skuteczności oczyszczania urządzenia AMC 1000 SRC-2.

Próba została wykonana w środkowej fazie przewiertu rozwiercającego. Inne próby wypadały identycznie.

Polecamy szersze zapoznanie się z technologią AMC, ponieważ okazuje się, że dobry recykling może być przyjazny dla wrażliwych na zużycie pomp płuczkowych.