GrundoBURST 2500G

Maszyna do renowacji sieci po starej trasie GrundoBURST 2500GMaszyna typu GRUNDOBURST służy do wymiany istniejącego rurociągu na nowy, przy zachowaniu dotychczasowej średnicy lub jej zwiększeniu.

Kluczowe parametry:

Siła ciągu przy 250 bar: 1055 kN
Siła pchania przy 250 bar: 2550 kN
Magazyn na żerdzie: 13 szt.
Podczas procesu wymiany używa się jedynie sił statycznych. Potężne siły potrzebne do zniszczenia starej rury, rozepchnięcia jej oraz wciągnięcia nowej przekazywane są z lawety roboczej za pośrednictwem specjalnych żerdzi typu QUICKLOCK (patent TT) do narzędzi roboczych. System ten nie tylko znacznie skraca czas pracy, ale charakteryzuje się również bardzo dużą wytrzymałością i niezawodnością.

Sztangi QUICKLOCK nie posiadają żadnych elementów zużywających się podczas pracy, dzięki temu jest to system bardzo ekonomiczny, ponieważ nie ma potrzeby wymiany sztang przez cały okres eksploatacji maszyny. Metodę tę można stosować do rurociągów z różnych materiałów i o różnym stopniu zniszczenia. Nie wymaga ona kosztownego procesu czyszczenia rurociągu, gdyż stara rura wymieniona jest na całkowicie nową, a nie tylko reperowana. Materiały, z których została wykonana stara rura zostają zniszczone za pomocą specjalnych noży i jednocześnie następuje wciąganie nowej rury o tym samym lub większym przekroju. Urządzenie GRUNDOBURST pozwala na wymianę rur różnych średnic w tempie do 200 m na dzień. Bez konieczności usuwania urobku, odtwarzania nawierzchni, zajęcia pasa oraz innych uciążliwych i kosztownych zabiegów.

W naszej ofercie znajdują się również urządzenia GRUNDOBURST typu „S”