Burstform

Naprawa rurociągów


BURSTFORM i GRUNDOBURST tworzą idealne połączenie urządzeń, które służą do renowacji starych rurociągów kanalizacyjnych. Jedynie dzięki BURSTFORM możliwa jest wymiana starej rury kanalizacyjnej na nową, wprowadzaną przez studnię. Przy czym nowa rura instalowana jest w długich odcinkach. Do tej pory renowacja rurociągów kanalizacyjnych metodą „od studni do studni” możliwa była jedynie stosując bardzo kosztowne moduły PP lub kamionkowe.
Zadanie BURSTFORM polega na chwilowej deformacji rury z tworzywa sztucznego w sposób, który umożliwia wprowadzenie jej do studni kanalizacyjnej, a następnie w miejsce „starej” rury.

Dzięki deformacji rura znacznie zmniejsza swój dozwolony promień gięcia. Proces deformacji odbywa się za pomocą systemu rolkowego. Zalecany materiał rury instalowanej metodą BURSTFORM to PE100 RC oraz PAS 1075. Po instalacji struktura materiału rury pozostaje nienaruszona. Siłę napędową oraz niszczenie rury starej zapewnia urządzenie GRUNDOBURST z bezgwintowymi żerdziami QUICK-LOCK.

Technologię wymiany rur kanalizacyjnych w długich odcinkach urządzeniem BURSTFORM + GRUNDOBURST z powodzeniem można stosować również w metodzie TIP (Tight-In-Pipe) tzn. w starą rurę wprowadzana jest nowa o nieznacznie mniejszej średnicy zewnętrznej np. w starą rurę o średnicy wewnętrznej 200mm wprowadzana jest rura nowa o średnicy zewnętrznej 192mm.

Szczegółowe informacje na temat urządzenia BURSTFORM uzyskacie Państwo kontaktując się z naszymi Specjalistami.